Angielski „z domu”: zapewnij sobie regularną aktywizację językową

Why watching cartoons is good for adults? Kto powiedział, że bajki są wyłącznie dla dzieci?

Ideas for Learning English in the Comfort of Your Own Home to cotygodniowa dawka regularnej aktywizacji językowej z Infinity!

Nie wiesz, od jakiej kreskówki zacząć? Zobacz naszą kolejną propozycję samodzielnej nauki języka angielskiego w domowym zaciszu. Przedstawiamy kolejny pomysł – ucz się oglądając kreskówki!

4. Oglądaj kreskówki

Kto powiedział, że są wyłącznie dla dzieci. Te stworzone z myślą o najmłodszych widzach zawierają uproszczone słownictwo i wolniejszą oraz (nierzadko) wyraźniejszą wymowę. Ponadto kontekst sytuacyjny w postaci obrazów, a nie tylko tekst tak jak w przypadku czytania, pozwoli lepiej zrozumieć treść. Spośród dostępnych źródeł warto odwiedzić: YouTube, Cartoon Network lub Netflix. Nie wiesz, od jakiej kreskówki zacząć? Sprawdź dla przykładu: “Once upon a time… Life!” („Było sobie życie”) – serial animowany, który przy pomocy historyjek wyjaśnia, jak funkcjonuje ciało człowieka; ”The Regular Show” – pełen surrealistycznego humoru animowany serial komediowy o dwóch przyjaciołach, którzy, starając się rozwiązać prosty problem, doprowadzają sytuacje do karykaturalnych ekstremów.

4. Watch cartoons

Who said they’re only for kids. These designed for the youngest viewers include simplified vocabulary and slower and (often) clearer pronunciation. What’s more, situational context in the form of images might help better understand the content. Among available sources, it is worth visiting: YouTube, Cartoon Network or Netflix. Wondering what cartoon to start with? Check, for example: “Once upon a time. . . Life!” – an animated series that uses stories to explain how the human body functions; “The Regular Show” – an animated comedy series fraught with surreal humour featuring two friends who, trying to solve simple problems, turn ordinary situations to caricatures.