fbpx
Jesteśmy dla Ciebie
Pon - Pt 10:00 - 19:00
+48 537 017 211
tło
przycięte tło
+48 537 017 211
kropki czarne

Angielski „z domu”: zapewnij sobie regularną aktywizację językową

Śledzisz na bieżąco wydarzenia z Polski i ze świata? Czytając newsy po angielsku również możesz uczyć się języka! Ideas for Learning English in the Comfort of Your Own Home to cotygodniowa dawka regularnej aktywizacji językowej z Infinity!

9. Serwisy informacyjne

Odwiedzaj serwisy informacyjne w języku angielskim. Porównuj przedstawione tam informacje z tymi, które zdobyłeś, czytając artykuły w języku polskim. Domyślaj się znaczenia słów, a następnie odnieś się do słownika i zbadaj, jak bliskie właściwemu znaczeniu były Twoje domysły.  

Wariant: Wydarzenia z Polski

Czytaj o wydarzeniach z Polski w języku angielskim bądź słuchaj audycji radiowych. Jeśli interesuje Cię, co dzieje się głównie w Polsce, postępuj podobnie, jak opisano powyżej.


9. News websites

Become a frequent visitor to news websites delivering content in English. Compare the information presented there with the information you have obtained by reading articles in Polish. Guess the meaning of words, then refer to an online dictionary and examine how close your guessing game has been.

Variant: Current events from Poland

Read about current news from Poland in English or listen to radio broadcasts. If your main goal is to learn about current affairs in Poland, proceed as described above.