fbpx
Jesteśmy dla Ciebie
Pon - Pt 08:00 - 17:30
+48 537 017 211
tło
przycięte tło
+48 537 017 211
kropki czarne

Nie bez przyczyny przyjęło się przeświadczenie, że nauka języka angielskiego dla dzieci jest polecana i sugerowana od najmłodszych lat. Oczywiście pierwsze kontakty mają bardziej charakter zabawy tak, by najmłodsi oswoili się z wymową czy podstawowym słownictwem. Jednak już w przedszkolu, wychowawczynie kładą nacisk, żeby paleta gier i zabaw była możliwie zróżnicowana. Kontakt z nowym językiem powinien być na wczesnym etapie życia przyjemnością, by zachęcać do systematyczności oraz dalszego zgłębiania wiedzy. Podstawowym atutem wczesnego rozpoczęcia takiej nauki jest błyskawiczne utrwalenie treści. Dzieci do 6 roku życia mają bowiem najbardziej chłonny umysł, a proces zapamiętywania przebiega niezwykle dynamicznie.

Dlatego warto wykorzystać ten fakt, by wyposażyć najmłodszych w niezwykle przydatne obszary wiedzy.

Oczywiście również dorośli są w stanie przyswoić od podstaw język angielski, jednak nie ma wątpliwości, że będzie to kosztować ich dużo więcej pracy i wysiłku. Edukacja w przypadku dzieci przebiega niejako automatycznie, ze względu na błyskawiczny rozwój wielu funkcji poznawczych. Należy też pamiętać, żeby nauka została tak samo wzmocniona, jak w przypadku starszych osób. Chodzi głównie o: ewentualny kontakt z rówieśnikami z innych krajów, oglądanie bajek czy czytanie dziecku w języku angielskim. Oczywiście trzeba znaleźć złoty środek, żeby nie zniechęcić najmłodszych dużym poziomem intensywności. Warto więc: wspomagać, zachęcać i brać czynny udział we wspólnej edukacji.

Nic tak nie wzmacnia przekazu, jak pozytywny przykład płynący między innymi ze strony rodzica. Dodatkowo, często nieco starsze dzieci wyjeżdżają na zbiorowe kolonie zagraniczne. Opiekunowie nie muszą się zatem martwić o ewentualną komunikację lub integrację z grupą, co wpływa przecież na rozwój psychospołeczny każdego dziecka. Przebywanie od małego w środowisku międzynarodowym, oddziałuje też w późniejszym okresie na wzrost pewności siebie czy przekonania o własnej wartości. Takie dzieci będą miały w przyszłości łatwiej zmierzyć się z zawodowymi wymaganiami współczesnego świata.

Aby osiągnąć zamierzony efekt trzeba też postawić na odpowiednich nauczycieli.

Takich, można na przykład znaleźć w Krakowie, a województwo małopolskie jest jednym z liderów edukacyjnych w obszarze oferty kursów językowych. Są one dostosowane zarówno do grup wiekowych, jak i wstępnego zaawansowania poszczególnych uczestników. Angielski dla dzieci musi uwzględniać właśnie szereg takich czynników. Istotną kwestią jest poruszone już zachęcanie do rozwoju i wzbudzanie ciekawości. Rodzice mogą nie mieć specjalistycznej wiedzy w tym obszarze, dlatego warto poradzić się nauczycieli pracujących na co dzień z dziećmi. Specjaliści potrafią bowiem wychwycić poziom uzdolnienia czy predyspozycji językowych wśród najmłodszych. Niekiedy może zdarzyć się tak, że dziecko przejawia większy talent w innym obszarze.

Warto na wczesnym etapie rozwoju zaobserwować określony talent czy zamiłowanie, by móc go odpowiednio wzmocnić. Dzisiejszy świat daje jednak ogromne możliwości wsparcia w różnych rodzajach aktywności. Generalnie nauka języka wpływa na kreowanie zdolności zapamiętywania, w wielu odmiennych dziedzinach. Umiejętności: kojarzenia, wyciągania logicznych wniosków czy argumentowania to kolejne korzyści, wynikające z tego faktu. Być może nie zawsze przełożą się one na sprawne operowanie obcym słownictwem, ale staną się użyteczne w innym obszarze wiedzy lub aktywności. Ogromnym plusem systematycznej nauki języków wśród dzieci jest także niwelowanie różnic rozwojowych.

Często najmłodsi pochodzą z mniejszych miast lub wsi i nie mają takich samych możliwości, jak ich rówieśnicy, mieszkający w dużych aglomeracjach. Wiedza jest najprostszą drogą do całkowitej zmiany tej sytuacji w przyszłości. Jednym z jej istotnych aspektów są choćby języki obce, a posiadanie takiego atutu otwiera drzwi wielu uczelni czy międzynarodowych firm. Warto więc, także w tym aspekcie pomyśleć o przyszłości dziecka i zainwestować w jego rozwój. Wiele szkół czy ośrodków edukacyjnych oferuje atrakcyjne zniżki, rabaty oraz możliwość rozłożenia ewentualnych płatności na raty.

Przy wyborze określonej szkoły warto brać pod uwagę kilka kwestii.

Powinna ona zapewniać wysoki poziom nauczania, który będzie wykraczał poza ofertę państwowych placówek oświatowych. Musi uwzględniać określony stopień zaawansowania najmłodszych uczestników, a prowadzący daną grupę powinni mieć odpowiednie podejście pedagogiczne. Warto też spojrzeć na ofertę cenową, aby była ona możliwie elastyczna i dostosowana do możliwości klientów. Jednak w województwie małopolskim, a zwłaszcza Krakowie angielski dla dzieci będzie przekazany właściwie i w przystępnej formule. Na przykład szkoła językowa INFINITY posiada: wykwalifikowanych lektorów, niezbędne narzędzia pracy oraz świetne warunki do nauki. Na wstępie, każdy zainteresowany przystępuje do tak zwanego testu poziomującego, który właściwie sklasyfikuje osobę pod kątem wstępnego zaawansowania. W ten sposób łatwiej będzie można dobrać plan dalszej pracy oraz harmonogram nauki, prowadzący do satysfakcjonującego efektu końcowego.

Takim będzie z pewnością płynna i swobodna mowa w języku angielskim. Jeśli dziecko na wczesnym etapie swojego życia wykazuje ponadprzeciętne zdolności, trzeba je w odpowiedni sposób wzmacniać. Takim sposobem wsparcia może być właśnie skorzystanie z oferty szkoły INFINITY, która naucza w oparciu o europejski system certyfikacji. Wśród dostępnych propozycji są między innymi poziomy: Business English, młodzieżowy oraz dla dzieci od lat 3. Placówka posiada też niezbędną Akredytację Kuratorium Oświaty, która wskazuje na poziom posiadanych uprawnień edukacyjnych. Z pewnością ogromną atrakcją dla najmłodszych będą organizowane turnusy wakacyjne w Anglii, które są oczywiście połączone z nauką języka. Mogą z nich skorzystać dzieci w wieku od 7 lat, by w towarzystwie swoich rówieśników poznać zwyczaje i kulturę innego kraju. Co za tym idzie, przyswajanie słownictwa stanie się prostsze i będzie przebiegać z dodatkowym zapałem.