fbpx
Jesteśmy dla Ciebie
Pon - Sob 8:30 - 19:00
+48 537 017 211
tło
przycięte tło
+48 537 017 211
kropki czarne

Dlaczego warto zapisać się na kurs angielski dla dorosłych?

To dość banalne pytanie i można się zastanowić, po co je zadawać? Przecież każdy, kto żyje współcześnie nie kwestionuje tej potrzeby. Niby tak, ale, mimo że potrzeba nie jest kwestionowana, jest ciągle mnóstwo ludzi, którzy tego języka nie mają opanowanego, nawet będąc pokoleniem, które z założenia powinno już sobie całkiem nieźle radzić. Ostatnio rozmawiałem ze swoim trenerem personalnym, który stwierdziła, że musi się wreszcie wziąć za angielski. A chłopak ma ok. 25 lat życia. To jeśli tak młode osoby, ciągle mają poczucie, że ich angielski jest słaby, oznacza to, że pytanie wcale nie jest takie głupie.

Język angielski jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych języków na świecie i jest uważany za język międzynarodowy. Dlatego nie sposób wyliczyć powodów, dla których warto podjąć naukę na kursie angielski dla dorosłych w Krakowie. Takie jest moje zdanie i oto kilka z tych powodów:

Angielski dla dorosłych jako narzędzie do komunikacji 

Język angielski jest powszechnie używany w biznesie, turystyce, edukacji i w wielu innych dziedzinach. Uczenie się języka angielskiego pozwala na swobodną komunikację z ludźmi z różnych części świata. Obecnie nie sposób wyobrazić sobie biznesu czy podróżowania bez tego języka. Świat dzięki rozwojowi technologii i transportu stał się globalną wioska i aby się w niej odnaleźć nie sposób nie znać języka międzynarodowej komunikacji. Jeśli nie chcesz zatem pozostać w tyle musisz umieć choć podstawy tego języka. Podróże kształcą jak nikt, biznes jest otwarty we wszystkich kierunkach, a chcąc rozwinąć się warto czytać i słuchać materiałów edukacyjnych w po angielsku.

Angielski dla dorosłych pomocny w edukacji

Wielu naukowców i badaczy publikuje swoje badania w języku angielskim. Dlatego też znajomość języka angielskiego jest kluczowa dla zdobycia wiedzy na różne tematy. Jeśli zatem chcemy się rozwijać, to warto czytać artykuły, słuchać nagrań i podcastów naukowców z innych regionów świata. Nie ma się też co oszukiwać, zagraniczne uczelnie wyższe, szczególnie brytyjskie i amerykańskie to najlepsze ośrodki edukacyjne w świecie. Zatem, aby móc uczyć się od najlepszych trzeba posługiwać się językiem angielskim w takim stopniu, aby nam to umożliwiło naukę w tym języku.

Angielski dla dorosłych niezbędny w pracy

Znajomość języka angielskiego może zwiększyć szanse na znalezienie pracy, szczególnie w międzynarodowych firmach. Coraz więcej firm działa międzynarodowo, otwiera swoje siedziby za granicą, także w Polsce. Angielski staje się językiem komunikacji w takich firmach. Bez jego znajomości wykluczamy się z możliwości pracy w takich firmach. Gdy jednak radzimy sobie w języki angielskim nie tylko możemy znaleźć lepszą pracę, ale możemy także w tej pracy zrobić niezłą karierę. Moim zdaniem bez angielskiego teraz trudno o dobrze płatna i ciekawą pracę.

Angielski dla dorosłych językiem kultury

Język angielski jest używany w wielu filmach, książkach i piosenkach, dzięki czemu znajomość języka pozwala na lepsze zrozumienie i docenienie kultury anglojęzycznej. Inaczej czyta się książkę czy artykuł w oryginale, inaczej ogląda się film bez dubbingu. Każdemu polecam, sam uwielbiam oryginalne brzmienie, bo każde tłumaczenie to jednak interpretacja tłumacza. Nie tylko to poszerza nasze horyzonty, ale także daje możliwość ciekawej rozrywki, o wiele bogatszej niż tak w rodzimym języku.

Angielski dla dorosłych dobrą ścieżką rozwoju osobistego

Uczenie się języka angielskiego może wpłynąć pozytywnie na rozwój osobisty, poprawić pewność siebie i pozwolić na zdobycie nowych umiejętności. Badania naukowe pokazuje, że osoby posługujące się dwoma języki wykazują lepsze zdolności kognitywne, czyli mają lepszą zdolność do myślenia skutecznego w szczególności w sytuacjach nieprzewidywanych i niepewnych, innymi słowy to zdolność wykorzystania własnej wiedzy i informacji na sposób podobny do rozumowania ludzkiego, tzn. niekorzystający z wyrafinowanych obliczeń komputerowych i formalnych teorii matematycznych. Jeszcze inaczej mówiąc, są bardziej zaradne życiowo – mam nadzieję, że nie jest to nadinterpretacja moja.

Zatem znajomość języka angielskiego może przynieść wiele korzyści osobistych i zawodowych, a także pozwala na swobodną komunikację z ludźmi z różnych krajów i kultur. Nie wyobrażam sobie obecnie nikogo, kto, choć nie próbuje osiągnąć jakiegoś podstawowego poziomu komunikacji w języku angielskim. Jasne, że lepiej byłoby, gdyby nasz system edukacji był taki jak w krajach rozwiniętych i nie trzeba było korzystać z zajęć prywatnych, ale to temat na inne rozważania. Skoro tak nie jest trzeba korzystać z możliwości i uczyć się na kursach języka angielskiego dla dorosłych, często nazywanych po prostu angielski dla dorosłych.