fbpx
Jesteśmy dla Ciebie
Pon - Pt 10:00 - 19:00
+48 537 017 211
tło
przycięte tło
+48 537 017 211
kropki czarne

Rozwój osobistych kompetencji dotyczy wielu wymiarów codziennego funkcjonowania. Oczywiście najczęściej chodzi o specjalizację zawodową, w konkretnym obszarze działalności, a także szeroką paletę umiejętności społecznych. Sukces odnoszą bowiem zazwyczaj osoby bardzo dobrze przygotowane, ale również asertywne, przebojowe i pewne swoich umiejętności. W uzupełnieniu tych, wszystkich segmentów trzeba też stwierdzić, że globalizacja oraz wymagania rynkowe wymuszają sprawne posługiwanie się co najmniej jednym językiem obcym.

W wielu obszarach gospodarki pracownicy mają kontakt z zagranicznymi klientami, a również prywatnie wyjeżdżają na dalekie wakacje.

Szansa na odpowiednie porozumienie się nie tylko wpływa na komfort pobytu, ale też właściwą realizację wszystkich zamierzeń. W dzisiejszych czasach nauka języka obcego zaczyna się już w przedszkolu, a przybiera na intensywności wraz z rozwojem dziecka. Jednak również dorosły może przyswoić język praktycznie od podstaw. Kluczem jest konsekwentna i systematyczna nauka, która po jakimś czasie przyniesie oczekiwane rezultaty. Jej efekty mogą być naprawdę zadowalające, dlatego warto zacząć przyswajanie wiedzy na każdym etapie życia.

Stworzy to konkretne profity, ponieważ płynna znajomość języka obcego daje szansę na przebranżowienie lub znalezienie pracy w lepszej firmie. Przekłada się to bezpośrednio na zarobki, które wraz ze wzrostem kompetencji, również idą w górę. Wpływa także na przywołane już poczucie pewności siebie. Pracownik, mający świadomość własnych możliwości jest odważniejszy w podejmowaniu decyzji oraz nowych wyzwań. Jednym z takich może być choćby poszukiwanie nowej pracy za granicą. Nauka języków obcych jest więc inwestycją w siebie, a ta po jakimś czasie zawsze się zwróci, przynosząc konkretne benefity.

Na przykład, najpowszechniej używanym językiem na świecie, w kontaktach biznesowych czy prywatnych jest angielski.

Bez względu na charakterystykę konkretnego obszaru, w znakomitej większości miejsc można się w ten sposób porozumieć. Wiele osób zwraca uwagę, że jest to również język którego można nauczyć się w każdym wieku. Oprócz podjęcia decyzji o rozpoczęciu edukacji w tym zakresie, warto też mieć dodatkowy kontakt ze słownictwem. Można go zdobyć na wiele sposobów, a do najpopularniejszych należą: kontakty osobiste z obcokrajowcami, czytanie prasy bądź literatury fachowej, oglądanie programów obcojęzycznych. W ten sposób nauka zostaje wzmocniona bezpośrednim obcowaniem z danym językiem.

Najważniejsze, aby na chwilę nie zatracić kontaktu z mową, ponieważ tylko wtedy angielski dla dorosłych zostanie prawidłowo przyswojony. Trzeba podkreślić, że nadrabianie ewentualnych zaległości w pewnym wieku nie jest proste. Warto więc wejść na ścieżkę systematycznej nauki i być konsekwentnym w działaniu. Oprócz czysto wymiernych korzyści, które można zauważyć w życiu codziennym, należy podkreślić także aspekt socjologiczny. Jeśli osoba pochwali się znajomym rozpoczęciem edukacji w takim obszarze, a dodatkowo zacznie płynnie mówić po angielsku, z pewnością zyska uznanie i szacunek otoczenia. Być może zachęci tym samym inne osoby do podjęcia nauki i rozwijania własnych możliwości językowych. Uniwersytety Trzeciego Wieku pokazują na przykład, że nigdy nie jest za późno na rozwój i korzystanie z doszkalania. Specjaliści udowodnili już, że poza wszystkim przekłada się to na podtrzymanie sprawności umysłowej, a co za tym idzie jakości i komfortu dalszego życia.

Bez względu na konkretny język obcy, podstawowe zasady są takie same.

Każda nauka musi się cechować konsekwencją oraz systematycznością. Sytuacja wygląda podobnie, gdy weźmie się pod uwagę niemiecki dla dorosłych. Paradoksalnie niektóre osoby przekonują, że jego nauka może być łatwiejsza aniżeli w przypadku angielskiego. Być może wynika to z faktu, iż chodzi o mowę i słownictwo naszego zachodniego sąsiada. Niektórzy Polacy mają przecież częstszy kontakt z Niemcami, choćby w aspekcie biznesowym. Jest to nasz główny partner handlowy, dlatego wymiana produktów i usług wymusza dość częstą styczność pomiędzy ludźmi. Bez względu na okoliczności, również płynne poznanie tego języka od podstaw przez dorosłych jest jak najbardziej realne. Ze względu na indywidualne predyspozycje są osoby, które odkrywają w sobie zdolność do przyswojenia mniej spotykanych języków.

Niezależnie od konkretnego przykładu warto zainwestować w naukę, a tym samym rozwój osobisty. Aby cały proces przebiegał sprawnie i efektywnie trzeba zdecydować się na wyspecjalizowanych nauczycieli. Takich, którzy cieszą się dobrą renomą wśród konkretnych grup słuchaczy. Doskonałym przykładem będzie szkoła języków obcych INFINITY z Krakowa, która dopasuje poziom nauczania do stopnia zaawansowania danej osoby. Szeroka oferta kursów językowych, atrakcyjne ceny oraz jakość świadczonych usług, potwierdzona certyfikatami. To właśnie kluczowe atuty tej placówki edukacyjnej, które gwarantują bardzo wysoki poziom nauczania. Warto zatem zrobić pierwszy krok, by po pewnym czasie mówić płynnie w obcym języku.