fbpx
Jesteśmy dla Ciebie
Pon - Pt 10:00 - 19:00
+48 537 017 211
tło
przycięte tło
+48 537 017 211
kropki czarne

Jak sprawdzić swój poziom języka angielskiego?  

W celu zweryfikowania poziomu języka można sięgnąć do bezpłatnych testów poziomujących, jednakże należy mieć na uwadze, że nie uwzględniają one kompetencji w sposób całościowy. Najczęściej oceniana jest wiedza gramatyczna, z pominięciem umiejętności słuchania, pisania, mówienia czy też czytania. Dopiero uzyskanie oficjalnego certyfikatu może stanowić potwierdzenie kompetencji językowych na określonym poziomie.  

Zamiast testu poziomującego  

Zanim zdobycie certyfikatu jest możliwe, innym sposobem sprawdzenia swojego poziomu językowego jest np. skorzystanie z usług szkoły językowej. Konsultacja z lektorem pozwoli nie tylko ustalić poziom, ale i jest okazją na omówienie i udoskonalenie CV pod względem językowym. Chcesz mieć pewność, że twoje CV zaprezentuje się na wysokim poziomie językowym? Skorzystaj z porady naszych specjalistów językowych w Infinity!    

Certyfikaty – jak są interpretowane?  

Rozważmy następujący scenariusz: kandydat posługuje się językiem na poziomie wymaganym na danym stanowisku i ponadto podał poziom znajomości innych języków obcych w oparciu przykładowo o uzyskane certyfikaty bądź ukończone kursy. Jak to odbiera rekrutujący?  

Wyróżnij swoje CV certyfikatem językowym 

Dla wielu rekrutujących informacja o posiadaniu certyfikatu to sygnał, że kandydat potrafi osiągnąć wyznaczony cel i pokonać trud, który temu może towarzyszyć. Niezależnie od poziomu języka na certyfikacie zdobycie nowych umiejętności ujawnia otwartość na samokształcenie i podnoszenie kwalifikacji.      

Autor: Klaudia Łojas
Specjalista ds. Metody/Lektor SJO INFINITY/MAŁA LINGUA KRAKÓW