fbpx
Jesteśmy dla Ciebie
Pon - Pt 10:00 - 19:00
+48 537 017 211
tło
przycięte tło
+48 537 017 211
kropki czarne

JAK ZAPLANOWAĆ POWRÓT DO NAUKI JĘZYKA OBCEGO PO PANDEMII?

Jeśli chciałeś nauczyć się języka, jeśli przerwanie nauki było spowodowane pandemią i wszystkim co ona niosła ze sobą, jeśli czujesz, że porzuciłeś swoje cele, to znaczy, że warto zaplanować jak do tego powrócić. Chyba każdy ma dość zamknięcia i siedzenia w domu i tego dlatego ogródki restauracji zaludniły się po g. 24 kilkanaście dni temu. Na powroty nigdy nie jest za późno. Ile to razy upadamy, porzucamy coś i wracamy. To normalny proces i nie ma się co tego wstydzić lub martwić, że znowu w kółko to samo. Istnieje niebezpieczeństwo, że nas to przybiło totalnie i poddam się. Ale gdyby tak było, to w każdej dziedzinie życia może być to samo. Iluż to klientów odmówiło zakupu Twojego produktu, iluż to kandydatów odmówiło pracy w Twoim zespole, ileż to razy powtarzałeś dziecku, żeby nie bałaganiło w swoim pokoju? Założę się, że każdy z Was znajdzie wiele takich „ileż to”? I co, poddałeś się? A może jednak powtórzyłeś te same czynności po raz kolejny, bo wierzysz, że jednak przyniosą skutek kiedyś. Tak samo jest z nauką języka, zawsze możemy się poddać, zawsze możemy stwierdzić, że jesteś do niczego, ale czy warto? Nawet jeśli nie dojdziemy do perfekcji, to przecież lepiej zrobić coś niż nic. Nie jest tak? Wolisz dalej siedzieć na kanapie i użalać się nad sobą?

CZY TO JUŻ TEN CZAS?

Pozostaje zatem pytanie, czy to już ten czas, czy już jest bezpiecznie, aby zapisać się na kurs językowy? Choć na to pytanie pewnej odpowiedzi nie ma, to przecież w życiu pewna jest tylko śmierć i podatki. Liczba osób zaszczepionych rośnie, jest też mnóstwo osób, które przechorowały i są tzw. ozdrowieńcami (ja i moja rodzina między innymi). Ten czas pandemii zdecydowanie podniósł też standard dbania o czystość. Myślę, że u nas pozostaną już na zawsze procedury związanie z dezynfekcja powierzchni, czy wietrzeniem pomieszczeń. Ciągle też dajemy możliwość uczestniczenia w zajęciach w formie zdalnej. Już na przykładzie poprzedniego roku wiemy też, że w czasie letnim zjadliwość wirusa jest o wiele mniejsza. Znikają obostrzenia, chodzimy bez maseczek, korzystamy z pięknej pogody. Jak dodamy do tego to, co pisałem wcześniej, czyli osoby zaszczepione i ozdrowieńców oraz zasady sanitarne, wydaje się, że ryzyko zakażenia jest zredukowane do minimum.

PODEJMIJ DECYZJĘ

Nikt tej decyzji nie podejmie za Ciebie, niemniej, jeśli chcesz powrócić do swoich celów, czujesz, że brakuje Ci tej nauki, wiesz, że język Ci jest potrzebny, czy to w pracy, czy w życiu prywatnym, masz wreszcie dość siedzenia w domu – to na co czekasz? Nie chcę się wygłupiać jak jeden ze znanych każdemu polityków, który już w lipcu 2020 odwoływał pandemię mówiąc, że wirus jest w odwrocie, ale wszystko wskazuje na to, że największe zagrożenie mamy za sobą.

BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYSTKIM

Czas wakacji jest też czasem, gdy tych, którzy mają czas i chęć uczyć się języka jest mniej. Nie ma takiego „tłoku”, co znowu przyczynia się do bezpieczeństwa. Kursy wakacyjne też często są bardziej intensywne (2 albo nawet 3 razy w tygodniu). Dni są dłuższe i cieplejsze i nawet jeśli kurs jest wieczorem, to ciągle po zajęciach mamy czas na chwilę relaksu. Dzięki takim kursom można nadrobić stracony czas, można przypomnieć sobie to, co było i wrócić na właściwy tor. To może być też świetna rozgrzewka przed tradycyjnym i rutynowym kursem semestralnym jakie ruszają najczęściej w październiku. Kursy wakacyjne to motywator regularnej nauki angielskiego jakich mało.

JAKI KURS WYBRAĆ?

Jak już decyzję o powrocie mamy za sobą, to powstaje ostatnie pytanie: jaki kurs wybrać i jaką szkołę? Wybór zawsze jest duży, bo wiele szkół oferuje takie kursy wakacyjne. Niemniej na Twoim miejscu podszedłbym do tego z zimną głową. To był trudny rok, chcesz spokojnie wejść w rutynę, nie chcesz od razu się zniechęcić. Zatem wybieraj to, co przyniesie Ci spokój i radość. Takimi kursami z pewnością są kursy, które oferujemy w naszej szkole INFINITY. To są kursy, które spokojnie przypomną Ci to, co zapomniałeś i przywrócą rutynę, która jest niezbędna przy nauce języka obcego. Nasze kursy wakacyjne to świetna forma powrotu do nauki języka obcego.

Możesz wybrać kurs regularny:

  • 2 x tydzień – standardowy
  •  2 x tydzień – konwersacyjny,
  • 2 x tydzień – Business English dla bardziej ambitnych
  • 3 x tydzień kurs do TOEFL

Co ważne, kurs można odbyć w lipcu, sierpniu lub we wrześniu, czy to tylko w jednym z tych miesięcy czy w pakiecie dwóch lub nawet trzech.

Ucząc się intensywnie przez 3 miesiące można spokojnie nadrobić cały rok przerwy!

MASZ ZAPLANOWANY URLOP?

Chciałbyś, ale martwisz się, że ominie Cię coś, stracisz pieniądze, bo wyjeżdżasz w połowie lipca lub sierpnia na wakacje? W naszych kursach, w czasie rzeczywistym możesz uczestniczyć zdalnie za pomocą MS TEAMS, który zainstalujesz nawet na telefonie komórkowym. Możesz leżeć na plaży i ciągle uczyć się z nami, a po powrocie z urlopu normalnie wrócić do sali bez straty zajęć. A nawet jeśli akurat nałoży się to z fantastyczną wycieczką podczas urlopu, to wieczorem siadasz przy drinku i odsłuchujesz lekcje nagraną specjalnie dla Ciebie.

KONIEC Z WYMÓWKAMI

 Łatwiej już się nie da! Mam nadzieje, że odpowiedzieliśmy na wszystkie Twoje wymówki. Koniec tego, nie ma co zwlekać z powrotem do nauki. Rezygnowanie z celów, choć może uzasadnione było jeszcze kilak miesięcy temu, teraz wydaje się drogą donikąd. Pomyśl, ile osób jest w takiej samej sytuacji jak Ty? Też przez pandemię zrezygnowało z nauki, zostawiło gdzieś na później realizację swoich planów, marzeń, celów? Co będzie, jeśli oni podejmą decyzję, żeby wrócić? Będą o kilka kroków przed Tobą? Nie nadrobisz już tego, wyprzedzą Cię! Nie będzie to koniec świata oczywiście, ale nie będzie Ci szkoda? Przemyśl to dobrze, bo świat powoli wraca na stare tory i nie warto zostawać z tyłu. A my w INFINITY robimy wszystko żeby Ci to ułatwić i aby ten powrót był jak najmniej bolesny!

Autor:
Andrzej Kowalski
Właściciel w Szkole Języków Obcych
Lektor, nauczyciel i wychowawca z 20-letnim doświadczeniem.