fbpx
Jesteśmy dla Ciebie
Pon - Pt 10:00 - 19:00
+48 537 017 211
tło
przycięte tło
+48 537 017 211
kropki czarne

Matura rozszerzona z języka angielskiego czy wyłącznie podstawowa? Jak efektywnie przygotować się do egzaminu maturalnego z tego języka? Skąd czerpać materiały i mieć pewność, że odpowiadają wymaganiom egzaminacyjnym? Jak zapewnić sobie ustne, pisemne oraz gramatyczne ćwiczenia? Skąd jednocześnie otrzymać ocenę swojej wypowiedzi obejmującą instrukcję na temat mocnych stron i obszarów do poprawy? Jesteś o krok od odpowiedzi. Ten artykuł dostarczy Ci wskazówek, czego szukać i gdzie szukać, żeby znaleźć.

Nasuwają Ci się konkretne rozwiązania? Nawiązując do powyższych pytań, warto rozważyć następujące kwestie przy wyborze kursu przygotowującego do matury z języka angielskiego.

Jednym z elementów takiego kursu jest praktyczna nauka języka angielskiego (zarówno w formie ćwiczeń pisemnych, jak i ustnych). Zagadnienia, które wchodzą w skład tej części to głównie:

  • Słowotwórstwo, czyli praca nad cząstkami słowotwórczymi wyrazów;
  • Poszerzanie słownictwa z zakresu tematów przewidzianych na egzaminie;
  • Praca ze strukturami gramatyczno-leksykalnymi w kontekście;
  • Rozwijanie znajomości środków językowych;  
  • Tłumaczenie (ćwiczenia w obrębie struktur gramatycznych, wyrazów, wyrażeń, idiomów, a także pełnych zdań);
  • Tworzenie parafraz (rozwijanie umiejętności formułowania zdań innymi słowami w celu uniknięcia powtórzeń w tekście).

Kolejny istotny aspekt to produkcja językowa. Należy zwrócić uwagę, czy dłuższe ustne i pisemne wypowiedzi są rozwijane za pomocą materiałów dobranych z uwzględnieniem bieżącej i ogólnej tematyki. Z pewnością nie może zabraknąć ćwiczeń stymulujących do wyrażania własnego zdania oraz zestawu pytań angażujących do dyskusji.

Poprzez uczestnictwo w zajęciach, które zawierają wspomniany repertuar zagadnień, umożliwisz sobie multum okazji do użytkowania języka angielskiego w praktyczny sposób poprzez interakcje z innymi uczestnikami kursu i motywującym lektorem. Ponad wszystko stworzysz sobie warunki do wykonywania zadań ukierunkowanych na rozwijanie umiejętności językowych wymaganych na egzaminie – i w życiu. Kurs, o którym mowa, odbywa się w Szkole Języków Obcych Infinity w Krakowie.

 

Autor: Klaudia Łojas   

Specjalista ds. Metody/Lektor SJO INFINITY/MAŁA LINGUA KRAKÓW