fbpx
Jesteśmy dla Ciebie
Pon - Pt 10:00 - 19:00
+48 537 017 211
tło
przycięte tło
+48 537 017 211
kropki czarne

Matura z języka angielskiego? Przygotowania czas zacząć! 

Masz przed sobą perspektywę matury i szukasz rozwiązania, które pozwoli Ci efektywnie przygotować się do egzaminu? Kurs Lingua Teens Space w Krakowie jest doskonałym miejscem, gdzie otrzymasz niezliczoną ilość okazji do autentycznych sytuacji językowych i przygotowania z zakresu zagadnień egzaminacyjnych. Jeśli nadal wahasz się między samodzielnym przygotowaniem a nauką pod opieką doświadczonego lektora, sprawdź, co opracowaliśmy dla Ciebie w tegorocznym programie zajęć Lingua Teens Space.                 

Charakter kursu  

Kurs obejmuje zagadnienia na poziomie średnio zaawansowanym i równocześnie uwzględnia potrzeby użytkowników zaawansowanych. Zajęcia odbywają się w kameralnych grupach, w atmosferze sprzyjającej uczeniu się i autoekspresji. Prowadzący stawia na ciągłe doskonalenie umiejętności mówienia w naturalnych kontekstach sytuacyjnych i wspiera rozwijanie nawyku myślenia w języku angielskim.   

Co więcej  
  • Zajęcia odbywają się  2 razy w tygodniu po 90 minut 
  • Zajęcia prowadzone są przez jednego lektora w stałych grupach  

Przygotowanie do matury rozszerzonej  

W programie zajęć realizowane są zagadnienia maturalne zgodne z wytycznymi CKE. W kontekście obowiązujących tematów maturalnych rozwijane są umiejętności pisania, czytania, słuchania i mówienia.  

W rozkładzie materiału zawarte są ćwiczenia komunikacyjne, takie jak: środki językowe, kolokacje (zestawienia słów), metafory (używanie i tworzenie nowych znaczeń na podstawie istniejących wyrażeń w języku angielskim) oraz funkcje językowe (np. wyrażanie preferencji, odmawianie, niezgadzanie się).

Warsztat pisarski 

Na kursie nie zabraknie rozwijania umiejętności pisania tekstów zarówno na poziomie podstawowym (np. e-mail, pocztówka, opowiadanie), jak i rozszerzonym (artykuł, rozprawka). Ta część kursu przewiduje dodatkowo elementy kreatywnego użycia języka i wyjście poza utarte zwroty i wyrażenia.  

Pozostałe wyróżniki kursu maturalnego w Infinity  

Zeszyt ćwiczeń jest uzupełnieniem materiału z podręcznika i dostarcza dodatkowych okazji do przepracowania omówionych zagadnień.  

Regularny system powtórek stanowi stały komponent kursu i ma miejsce w klasie oraz poza nią. Co oznacza, że część materiału do powtórki przypada do samodzielnego przepracowania i utrwalenia. Powtórkom podlegają istotne dla egzaminu obszary: słownictwo i gramatyka, tudzież środki językowe.  

Perspektywa zdanego egzaminu maturalnego   

Dla wielu maturzystów wynik egzaminu dojrzałości ma ogromne znaczenie. Dobrze zdany egzamin jest istotny. Może otworzyć drogę na wymarzone studia i zwiększa możliwości na rynku pracy. Im wcześniej rozpoczęte przygotowanie, tym większa szansa na sukces w dniu egzaminu. Przygotuj się razem z nami!        

Autor: Klaudia Łojas
Specjalista ds. Metody/Lektor SJO INFINITY/MAŁA LINGUA KRAKÓW