fbpx
Jesteśmy dla Ciebie
Pon - Pt 10:00 - 19:00
+48 537 017 211
tło
przycięte tło
+48 537 017 211
kropki czarne

Angielski „z domu”: zapewnij sobie regularną aktywizację językową

Wakacje to świetny czas na kolekcjonowanie fotografii z wakacji… Czy wiesz, że za pomocą zdjęć można skutecznie uczyć się języka angielskiego, nawet w domowym zaciszu? Ideas for Learning English in the Comfort of Your Own Home to cotygodniowa dawka regularnej aktywizacji językowej z Infinity!

11. The Day in Photos, czyli wybierz zdjęcie ilustrujące bieżące wydarzenia i opatrz go podpisem.  

Już jedno zdjęcie może zapewnić nam okazję do wyprodukowania zdań. Warto rozpocząć od stworzenia listy słów, które dana fotografia przywodzi na myśl. Następnie korzystając z tych słów, możemy opisać, co dzieje się na niej; kogo i co widzimy, gdzie, o jakiej porze dnia itp. Dodatkowo odnieśmy się do własnych uczuć i opiszmy, jaki nastrój owiewa to zdjęcie. Jeśli językowo czujemy się na siłach, możemy ponadto wyrazić swoją opinię na temat wydarzeń, do których dane zdjęcie się odwołuje.

Zwykle zdjęcia zawierają już gotowy podpis, który można użyć na dwa sposoby: albo zapoznajemy się z nim na początku, zanim przejdziemy do opisu zdjęcia, i podarujemy sobie wskazówki, albo czytamy go na samym końcu, żeby sprawdzić, czy nasze przypuszczenia były słuszne. 


11. The Day in Photos – select a photo illustrating current events and caption it.

Just one photo can give us the opportunity for language production. It is worth starting by making a list of words that a given photograph brings to mind. Then, using these words, we can describe what is happening in it; who and what we see, where, at what time of day, etc. In addition, let’s refer to our own feelings and describe what mood envelopes this photograph or what mental images it evokes. If we feel confident enough, we can also express our opinion on the events to which the picture refers. Usually, photos on the Internet are already accompanied by captions, which can be used in two ways: either we read it at the beginning before we move on to describing and hunt for a clue, or we read it at the very end to see how accurate our predictions have been.