Kolejna dawka wiedzy w ramach obalania mitów związanych z nauczaniem i uczeniem się języka obcego ???????? Tym razem w naszym cyklu “fakty i mity” poruszyliśmy temat cierpliwości do…nauki języka obcego! Zapraszamy do lektury i dyskusji.

MITEM jest, że można nauczyć się języka w 3-4 miesiące. Nie można generalizować, bo oczywiście pod pewnymi warunkami, jak to już pisałem wcześniej, jest to do pewnego stopnia możliwe, ale w “normalnych” warunkach nierealne.

FAKTEM jest zatem, że aby nauczyć się języka obcego trzeba cierpliwości i dużo więcej czasu niż myślimy.
Mamy w zespole naszych lektorów nauczycielkę Patrycję. Jest naszą lektorką od I semestru 2019. Młoda, ambitna, tyle co po maturze. Zdała egzamin TOEFL, ma uprawnienia do nauczania języka angielskiego. Ale UWAGA!, Patrycja była naszą uczennicą mniej więcej od momentu jak skończyła 11 lat! Rodzice mimo jej oporowi, wysyłali ją do naszej szkoły z uporem maniaka. Płacili, bo wierzyli w sukces. Ona go osiągnęła – nie studiuje anglistyki, bo nie musi, ma język angielski w „jeden palcu” ☝

Inny nasz uczeń, Maciek W. wiele lat uczył się w naszej Szkole języka angielskiego. Zdał pięknie maturę i wrócił do nas, aby uczyć się niemieckiego, bo angielski przecież już umie! Rodzice przez wiele lat wysyłali go do nas na zajęcia ufając, że nauczymy go angielskiego i zrobiliśmy to!

Inna nasza absolwentka (Gabrysia W.) pracuje w korporacji. Przyjęto ją ze względu na jej angielski, którego nauczyła się w naszej Szkole, bo rodzice wierzyli i przez lata ją do nas wysłali. Do tej pory są naszymi przyjaciółmi, a Gabrysia uczy się hiszpańskiego, oczywiście u nas w Szkole.

Tę trójkę możecie już teraz poznać. Zapraszamy do posłuchania, co mają do powiedzenia na temat swojego doświadczenia uczenia się języków obcych w naszej Szkole.
Takich przykładów mamy bardzo dużo!

P.S. Jeżeli jest jakiś temat, który chcielibyście, aby został poruszony w cyklu “fakty i mity” to dajcie znać w komentarzach!